Posted by admin | Kwiecień - 1 - 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

Północna Europa nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z wielu krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie ma tam szczególnie wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak wiele interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo wspaniałych zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna Europa również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!
źródło: www.sportlajf.pl, herbaton.pl, ukibicownamalcie.pl, zoo-safari.net.pl

Przeczytaj także inne artykuły:

Comments are closed.